Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Ředitelé firem začínají přehodnocovat svoje priority

Autor: Batou   
14.7.2013

V průzkumu firmy Lloyds se nově znepokojení kybernetickými útoky zvedlo z 12. na třetí příčku. Odpovídali stovky vysoce postavených manažerů.


V roce 2012 se firma Lloyds ptala 580 manažerů a výkonných ředitelů. Dala jim na výběr z 50 hrozeb a žádali je o seřazení z hlediska důležitosti pro jejich business. Výsledkem byla 12. příčka pro kybernetické hrozby.

Vypadá to, že se manažeři probudili a začali situaci brát více vážně. Letos totiž počítačové hrozby obdrželi již třetí místo. Respektive - manažeři byli spíše probráni. Během posledních let došlo k mnoha incidentům. Jmenovitě třeba útoky na weby Interpolu, CIA či Boeingu v roce 2012, úniky citlivých dat z databáze LinkedIn, výpadky těch největších amerických bank atp.

Zpráva se dále odkazuje na statistiku Ponemon Institutu, která vyčíslila stoupající náklady na kybernetickou kriminalitu. V průměru dnes činí bezmála 9 milionů dolarů ročně. Dále se zde řeší otázka, jestli jsou také peníze, vynaložené na protiopatření správně investovány - chyba totiž velmi často spočívá především v zaměstnanecké nedbalosti. Více informací naleznete v samotné téměř 50stránkové zprávě (PDF).

Zdroj: http://www.welivesecurity.com/2013/07/12/cyber-threats-are-n…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)