Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (3)     Verze pro tisk

Malware určený pro Android krade data z počítačů s Windows

Autor: Batou   
7.7.2013

Škodlivá aplikace pojmenovaná USBCleaver vyhledává po připojení k počítači pomocí USB hesla uložená prohlížečem na disku a také hesla k wi-fi sítím.


Odhalil jí analytik ze společnosti F-Secure, kde o ní vyšel před týdnem článek. Ve vzorku, který měli analytici k dispozici k prostudování, je aplikace vyzývala, aby si stáhli ZIP soubor ze vzdáleného serveru. Po jeho rozbalení se na SD kartě rozlezly „utility“, které měly za úkol sbírat všechna dostupná hesla, informace o sítích atp. v okamžiku, kdy se zařízení připojilo k PC s WS pomocí USB.

Jak napsal jeden z analytiků: Není to letošní první trojan, který dokáže nakazit počítač, můžeme jmenovat třeba rodinu malware Sscul (report o mobilních hrozbách od F-Secure, PDF). Ta byla ovšem spíš zaměřena na odposlech, kdežto USBCleaver vypadá jako nástroj k usnadnění následných cílených útoků. Jako jedno z preventivních opatření proti tomuto druhu malware jmenoval zaměstnanec F-Secure třeba zakázání Autorunu ve výchozím nastavení. To lze provést třeba takto.

Zdroj: http://www.esecurityplanet.com/mobile-security/android-malwa…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)