Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (1)     Verze pro tisk

FBI a Microsoft narušily mnohamiliardový botnet

Autor: Batou   
13.6.2013

FBI a Microsoftu se podařilo odstavit velkou část Citadelské sítě - skupinu botnetů, pomocí níž bylo ukradeno z bankovních účtů v 90 státech až 500 milionů dolarů. Tato neskutečná částka se jim podařila „vydělat“ díky instalaci keyloggerů na 5 milionů strojů. Oznámil to Richard Domingues Boscovich z Microsoftu ([link]).

Minulý týden obdrželi souhlas amerického okresního soudu pro západní část Severní Karolíny k odříznutí komunikace mezi 1462 sítěmi a milionem infikovaných strojů. Jak však Boscovitch na svém blogu přiznává ([link]), nepředpokládají při mohutnosti sítě úplné odstavení celého botnetu. Každopádně tím ale stíží majitelům jejich podnikání a mnoha obětem se uleví.

Infikovaným počítačům je blokován přístup na mnohé stránky antivirových společností a malware je velmi těžké z disku odstranit. V prohlášení MS dále stojí, že zjistil „že kriminálníci používají falešné produktové klíče k zastaralým verzím WS XP, na který malware vyvíjejí a používají je k růstu byznysu.“

Konzultant Greg Garcia, spolupracující s Microsoftem, dále potvrdil, že jejich práce bude pokračovat a budou se dále snažit chránit finanční instituce a jejich klienty.


Zdroj: http://www.welivesecurity.com/2013/06/06/fbi-and-microsoft-b…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)