Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Aplikace Twitteru Vine byla hacknuta 16letým webovým vývojářem

Autor: Batou   
8.6.2013

Tento program od vývojářů Twitteru slouží ke sdílení krátkých videí. Maximální délka vkládaného videa je od počátku limitována 6 sekundami. Ke každému nahranému můžete připojit komentář, ostatní uživatelé mohou váš příspěvek s videem označovat jako oblíbený a také ho komentovat. Aplikace existuje pro různé platformy, té Androidí se podíval na zoubek mladý student jménem Will Smidlein.

Tomu se podařilo uploadnout 3,5 min dlouhé video jeho oblíbené písně Never Gonna Give You Up. Na svém Twittru to komentoval slovy „Myslím, že jsem zlomil Vine.“ Dále se omlouvá inženýrům z Twitteru/Vinu s tím, že se to pokoušel održet v tichosti, ale „internet nikdy nezapomíná.“

A jak že se mu to povedlo? Dekompiloval kód programu a podařilo se mu zjistit, jak komunikuje se serverem. Následně upravil část starající se o ověřování 6s limitu.

Po skončení školního roku se Smidlein chystá pracovat pro firmu Read it Later sídlící v San Franciscu. Jejich zajímavá aplikace Pocket dovoluje ukládat online obsah pro pozdější přístup, když jste offline. Firma ho za tento počin pochválila.


Zdroj: http://thehackernews.com/2013/06/twitter-vine-app-hacked-by-…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)