Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Hacker s přezdívkou Slacker provedl defacement Evropské policejní akademie

Autor: Batou   
5.6.2013

Hacker zvaný Slacker ([link]) kontaktoval autory webu cyberwarsnews.info, aby se „pochlubil“ průlomem do webu Evropské policejní akademie (CEPOL - [link]). Ten je v současné době nedostupný. Defacementu se dočkal již na konci května.

CEPOL, fungující od roku 2001, je partnerská síť spojující vnitrostátní vzdělávací zařízení pro vyšší policejní úředníky. Jejím cílem je vytvořit společný přístup k problematice předcházení trestné činnosti a boji proti trestné činnosti prostřednictvím školení, přípravy harmonizovaných programů a šíření osvědčených postupů.

Na jejich stránky byl do administrátorské sekce vložen soubor (konkrétně na adrese [link]). Ještě 3. června byl web stále změněn, dnes již neni k vidění ani na mirroru ([link]).

Dále tento zlobivý hacker (či hackeři) umístil na pastebin soubor se seznamem databází poškozené stránky a také 6 MB velký SQL soubor na MediaFire. V tom je např. databáze mdl_user, obsahující informace o 14 000 uživatelských účtech, včetně administrátorských - jména, emaily a některá šifrovaná hesla.


Zdroj: http://www.cyberwarnews.info/2013/06/03/cepol-european-polic…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)