Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Podvodná oznámení od Amazonu slibují 55\'\' televizory, dorazit může pouze malware

Autor: Batou   
4.6.2013

Jedná ze spamových kampaní posledních dní poškozuje Amazon, jejich jménem totiž rozesílá potvrzení objednávky na zboží. Těchto spamů, kopírujících design Amazonu, v poslední době přibývá.

55palcová TV od různých značek vám po správném kliku dorazí ve formě exploitu z nabídky nejznámějšího kitu Blackhole v balení nejvíce se hodící pro váš operační systém a ostatní programy. Většinou to útočníkům projde, hodně uživatelů nemá jak známo v oblibě okamžitě aktualizovat a záplatovat software.

Po kliknutí na odkaz v mailu je zákazník přesměrován na jeden z infikovaných webů hostovaných v Keni, Německu, Brazílii a Spojených státech. Tyto emaily se začaly objevovat cca před 4 dny. Možná vás napadne, že se přeci zákazníci o všem již dávno dozvěděli. Pravdou však je, že málokdo z nich navštěvuje Soom.cz či podobné weby, když k tomu přičteme základnu zákazníků čítající téměř 140 milionů hlav a fakt, že televizory jsou velmi častým obchodním artiklem, uznáme, že se útočníkům celkem slušně povedlo zacílit „zákazníky“. Zda Amazon varuje zákazníky před hrozbou pomocí mailů nevím, napadá mě však, že i této role by se mohli zhostit útočníci (něco ve smyslu „klikněte, abyste zkontrolovali, zda jste v bezpečí“).

Souběžně s těmito útoky zločinci spustili již v minulosti úspěšné podvodné maily pro majitele účtů PayPal. V milionech spamových mailů dokonce, pravděpodobně z roztržitosti, zapomněli změnit datum transakce - ten zůstal z předchozí akce (18. března tohoto roku).


Zdroj: http://www.hotforsecurity.com/blog/fake-amazon-order-confirm…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)