Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

V ČR lze nyní zařídit pojištění proti kybernetickým hrozbám

Autor: Batou   
23.5.2013

Pojišťovna AIG přišla na trh s pojištěním kybernetických rizik - jako první v České republice. Tuzemské firmy si tak mohou pojistit své „digitální majetky“. Tento produkt má název CyberEdge. Vztahuje se na odcizení či ztrátu dat, cílené útoky. Dále zahrnuje i krytí nákladů, které firmě vzniknou na základě způsobené škody (platy právníků, IT odborníků,...).

V základním nastavení je zahrnuto finanční zajištění v důsledku neoprávněného nakládání s údaji a několik dalších služeb. Není však problém zvolit některá rozšíření - výpadek serveru, únos či vydírání (ve spojení s kyberkriminalitou).

Marko Antič z AIG k tomu řekl: „Dnes již prakticky neexistuje společnost, která by nepracovala s daty prostřednictvím informačních technologií. Proto je CyberEdge koncipován tak, aby jej mohly využít různé typy společností. Od malých až po ty největší, které na českém trhu působí. Nezáleží ani na oboru, ve kterém firma podniká. Dle určených parametrů sestavíme pojištění pro velké finanční instituce, ale například i pro lokální cestovní kancelář. Nastavíme CyberEdge každému klientovi na míru jeho potřebám.“

Ucelenější informace naleznete v informační brožuře produktu (PDF - [link]).


Zdroj: http://computerworld.cz/aktuality/pojisteni-proti-kyberzloci…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)