Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Česká firma s téměř 20letou praxí nabízí HW a SW šifrování telefonů

Autor: Batou   
20.5.2013

Česká firma Probin nabízí tyto služby v rámci balíčku ([link]), jehož nejvyšší kategorie se bez závazku vyšplhá až ke 100 000,- Kč a dalším cca 3000/měs. za služby. V ceně produktu nazvaného Cryptosmart je telefon Samsung Galaxy S3 s Androidem a služby na šifrování SMS, dat i hovorů. Nejvyšší varianta nabízí HW i SW šifrování a v ceně jsou dva telefony.

Komunikaci bez odposlechů vám zajistí upravené hardwarové součástky i softwarové řešení šifrování digitalizovaného hlasu před samotným přenosem (a samozřejmě dešifrování na druhé straně). V každém zařízení je Cryptosmart karta, kde probíhá samotné šifrování ([link]). Šifrování SMS, dat i hlasu se realizuje symetrickým blokovým algoritmem AES (používaným také např. pro wifi zabezpečení WPA2) s klíčem 256b, autentizace vzdálené karty pak pomocí RSA s klíčem 2048 bitů. Častým problémem šifrovaných hovorů bývá slabě zabezpečený webový server, kterým data procházejí. Servery u Probinu se prý snaží i fyzicky znemožnit odchytávání komunikace a stížit následné dešifrování.

Obsluha takto upraveného telefonu je prý naprosto standardní, uživatel pouze přepíná mezi klasickým a šifrovaným režimem a vidí u kontaktů informaci, s kým je možno komunikovat šifrovaně a ským ne. Má vůbec takový telefon využití, nebo je pouze pro nějaké paranoiky? Jiří Schmidt z Probinu k tomu říká: „Podle neoficiálních informací je každý dvacátý telefonní přístroj v ČR, který patří některé z významných osob působících v oblasti byznysu nebo politiky, pravděpodobně odposloucháván.“ Pokud vás zajímá, jakými způsoby lze komunikaci odposlouchávat, následujte odkaz [link] .


Zdroj: http://computerworld.cz/aktuality/ceska-firma-nabizi-sifrova…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)