Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Čveřice jedněch z nejznámějších členů Anonymous (LulzSec) odsouzena

Autor: .cCuMiNn.   
17.5.2013

Včera byli v Southwark Crown Court odsouzeni čtyři významní členové hnutí Anonymous (LulzSec) za útoky spáchané v roce 2011.

Mezi odsouzenými jsou jednadvacetiletý Ryan Cleary (aka Viral) a šestadvacetiletý Ryan Ackroyd (aka Kayla), kteří byli odsouzeni k 32 a 30 měsícům odnětí svobody. Dále pak dvacetiletý Jake Davis (aka Topiary), který byl odsouzen ke dvou letům odnětí svobody, které stráví v zařízení pro mladistvé, a osmnáctiletý Mustafa Al-Bassam (aka Tflow), který vyfasoval dvacetiměsíční podmínku a 300 hodin veřejně prospěšných prací.

Odsouzení se v roce 2011 dopustili mnoha vážných trestných činů, mezi kterými najdeme například vykrádání databází a následné zveřejňování jejich obsahu na internetu, účast na DDoS útocích, nebo vyhrožování. Jejich oběťmi se stali například News International, Nintendo, Sony, CIA, US Air Force, Pentagon a mnoho dalších.

Právník státního zástupitelství Andrew Hadik uvedl na adresu odsouzených: Jejich činnost byla zbabělá a mstivá. Škody, které způsobili byly předvídatelné, rozsáhlé a zamýšlené. Ve skutečnosti se dokonce chlubili, jak jsou chytří a bylo jim naprosto lhostejné, jaký dopad budou mít jejich činy na životy skutečných lidí.

Pokud Vás příběhy odsouzených zajímají více, dovolím si doporučit knihu Jsme Anonymous od Parmy Olsonové, jejíž český překlad se před pár měsíci objevil na pultech našich knihkupectví [link]


Zdroj: http://www.net-security.org/secworld.php?id=14922


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)