Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

CISPA se bez náležitého zájmu médií (kromě Internetu) schyluje ke schválení, Anonymous bojují

Autor: Batou   
23.4.2013

Nový zákon CISPA (Cyber Intelligence Sharing and Protection Act) by schválen Sněmovnou reprezentatů. Informoval o tom třeba český server ac24.cz ([link]). Nyní míří do senátu. Hnutí Anonymous vyzývá provozovatele webových stránek k blackoutu.

Tento počin podpořilo mnoho (nyní bezmála tisíc) webů ([link]). Odstavením webů či alespoň „transparenty“ bojují proti zákonu, který podle jeho spolutvůrce Mika Rogerse podporují naprosto všechny americké firmy. Nevím, odkud pan Rogers čerpal, ale např. Scott Charney z Microsoftu k tomu řekl: „Microsoft je přesvědčen, že jakákoli právní norma by měla umožnit sdílení informaci o kybernetických hrozbách jen takovým způsobem, díky kterému budeme moci ctít soukromí a bezpečnostní závazky, jež máme vůči svým klientům“. I mnozí jiní zástupci firem dokonce sami zasílají předkladatelům dopisy, kde upozorňují ještě na nutné úpravy zákony. Nelíbí se třeba ani Mozille.

Vstoupí-li tento zákon v platnost, bude moci americká vláda získávat soukromé informace z Internetu bez předchozího varování. Zabrání také komukoliv žalovat firmy, které takové informace vládě dodají. Anonymous uvádí, že: „Je to virtuální ekvivalent toho, když policista přijde k vám domů a začne se prohrabávat vašimi soukromými spisy bez povolení soudu“.

Anonymous se snaží o medializaci, především pomocí Twitteru. A že jejich snaha není marná je patrné z nedávné historie - na počátku roku 2012 se k protestům proti SOPA a PIPA zapojilo 7000 webů, včetně takových obrů jako Wikipedie, Google či Reddit. Oba zákony byly poté odloženy na dobu neurčitou.


Zdroj: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2033-anonymous-vyzyvaji-k…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)