Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Tvoří se film o Aaronu Swartzovi, nežádoucí legendě v boji za svobodný Internet

Autor: Batou   
22.4.2013

Aaron Swartz, velmi výrazný a populární internetový aktivista, který spáchal v lednu tohoto roku sebevraždu (†26), je jistě hoden důstojné památce. Toho si byl vědom Cameron Brueckner, režisér nového dokumentu War for the Web. K Swartzovým nejznámnějším počinům můžeme řadit třeba vznik webu Demand Progress ([link]), který stále spojuje a informuje lidi, kteří nejsou lhostejní ke svobodě na Internetu.

Společně s dalšími tvůrci se režisérovi podařilo nashromáždit na 17 dlouhých interview, dohromady zhruba 24 hodin záznamu. Do konce roku by se měl objevit „trailer“ k filmu.

Swartz, který byl souzen za nelegální stahování cca 4 milionů akademických článků v jednom interview řekl, že americká vláda stojí za mnohem většími kybernetickými útoky než obyčejní hackeři : „Vlámali se do národních počítačů. Hackovali armádní systémy. V podstatě začali kyberválku, jenom o tom nikdo nemluví, protože to není nějaké dítě ve sklepě. O tom by mluvili všichni.“ Kromě tohoto trestného činu se měl dopustit minimálně desítky dalších, hrozila mu mnohamilionová pokuta a až 50 let ve vězení. Více informací o něm (pro neangličtináře) naleznete třeba na webu ceskapozice.cz. ([link])

Další témata filmu jsou SOPA, CISPA, Swartzovo znepokojení firmami a jejich schopnosti cenzurovat web a další. Ke slovu se dostanou i třeba zaměstanec Googlu, profesor z univerzity, poslanec a další. Těšit se prý můžeme začátkem příštího roku.


Zdroj: http://www.internet-security.ca/internet-security-news-archi…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)