Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Malé firmy by neměly spoléhat na svojí „nevýznamnost“. I to vyplývá z nové zprávy od Symantecu

Autor: Batou   
22.4.2013

Symantec vydal tento měsíc novou bezpečnostní zprávu (PDF - [link]), z které vyplývají zajímavé skutečnosti. Například to, že se útočníci zaměřují především na menší firmy.

Firmy do 250 zaměstnanců totiž mnohem méně řeší bezpečnost. Nabývají přesvědčení, že jsou pro nějaké útoky malé sousto. Tomu však neodpovídá statistika. V roce 2011 bylo mezi nimi 18 % všech kybernetických útoků, v roce 2012 již 31 %.

Cíle útoků jsou většinou data zákazníku (čísla karet atp.) či určitá duševní vlastnictví firem. Velmi časté je vkládání škodlivých kódů přímo na weby firem (např. pomocí XSS). Mnohdy je také zneužíváno sociálních sítí. Jak uvádí Symantec: „Typický útok na sociálních sítích je realizován zasláním falešné dárkové poukázky nebo provedením podvodného průzkumu. Tyto triky jsou používány až v 56 % všech útoků.“ Již standardem se stává nárůst útoků na poli mobilních zařízení, jen v letech 2011/2012 se jednalo o 58 %.

Přeci jen jedna pozitivní informace na závěr - zatímco v roce 2010 představoval spam 89 % emailové komunikace, v loňském roce už to bylo „jen“ 69 %. Mohou za to především lepší protispamové nástroje a vyšší aktivita orgánů činných v trestním řízení.


Zdroj: http://computerworld.cz/securityworld/kyberutoky-na-mensi-fi…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)