Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Anakatovi, zakladateli TPB, nejspíš prodlouží trest

Autor: Batou   
21.4.2013

Spoluzakladatel The Pirate Bay Gottfrid Svartholm Warg (minulý rok zatčený v Kambodži [link]) byl obviněn z hacku sálového počítače od IBM, patřícího společnosti Logica. Ta se stará o služby pro Švédskou vládu a banky Swedish Nordea bank.

28letý Anakata, jak si Svartholm přezdívá, toho za svůj život stihl již opravdu hodně. Souzen byl již za různé podvody, za nelegální stahování atp. V září si odsedí právě 1 rok a pravděpodobně rovnou ve vězení zůstane, na základě „nově zjištěných skutečností“. Zajímavé, jak mu to krásně navazuje.

Švédský prokurátor Henrik Olin uvedl, že bylo odcizeno velké množství osobních dat. Dále se Svartholm údajně pokusil převést téměř 6 milionů švédských korun (asi 15 mil našich), vyšel mu pouze jeden z 8 plánovaných převodů. To odpovídalo zhruba 80 tisícům českých korun.

Důkazy plynou z dat na zadrženém notebooku a zachycených konverzací s dalším, v současné době již zadrženým komplicem. Zajímá mě váš názor - je opravdu tak těžké, pro člověka s obrovskými znalostmi a tak divokou minulostí, zabezpečit si svůj ntb, disk, bezpečně komunikovat a hlavně nezanechat po sobě žádné stopy? Či to souvisí s jeho roztržitostí a možná přesvědčením, že je „kilometry před nimi“? Btw. pro neznalé doporučuji základní vzdělání - dokument TPB AFK ([link]).


Zdroj: http://thehackernews.com/2013/04/the-pirate-bay-co-founder-c…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)