Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Zaměstnavatelé až příliš věří svým zaměstnancům

Autor: Batou   
19.4.2013

Zaměstnavatelé možná až příliš důvěřují svým zaměstnancům. Ukázal to výzkum prováděný ve Velké Britáii společnostní zaměřenou na síťovou bezpečnost LogRhytm.

Bylo zjištěno, že téměr 50 % z tisícovky zkoumaných zaměstnavatelů věří svým zaměstnancům, že nevynáší z firmy data či nepřistupují k dokumentům, ke kterým nemají oprávnění. Více než třetina firem z testovaného vzorku uznala, že by se to mohlo stát, ale věří že se tak neděje. To se již na první pohled jeví jako naivní ([link]).

Studie dřívě uveřejněná Symantecem a Ponemon Institutem odhalila, že zhruba polovina zaměstnanců (ze 3500 zkoumaných) si pravidelně přeposíla firemní poštu na své soukromé emaily. Velkým problémem se také ukázalo, že zaměstnanci po sobě nemažou žádná data, která již nepotřebují. Potvrdil to marketingový ředitel ze Symantecu.

Obrovská víra zaměstnavatelů ve své pracovníky je velmi nebezpečná. Jak dokazuje studie od LogRhytm, přes 30 % firem říká, že nepotřebuje chránit svá citlivá data před svými zaměstnanci. Pro další informace doporučuji následovat odkaz na článek, z kterého čerpám.

Většina firem používá určitý SW pro řízení přístupu, ty se však ukazují jako nedostatečně efektivní. Chris Petersen, zakladatel LogRhytm, říká: „Před 5 lety byla data firem uložená na fileserveru, zamčená pod přísným přidělováním práv. Dnes se setkáváme s prostředími, kde jsou data všude dostupná.“ Více na networkworld.com.


Zdroj: http://www.networkworld.com/news/2013/041713-employers-in-de…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)