Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (2)     Verze pro tisk

Až 90 % veškerého neoficiálního SW pro hry je infikováno

Autor: Batou   
15.4.2013

„Téměř 90 % neoficiálního SW pro počítačové hry je infikováno malwarem,“ prohlásilo AVG 11. dubna ve zprávě AVG Insight. Seznam obsahuje cracknuté hry, keygeny, cheaty, patche,...

AVG se zaměřovalo na vyhledávače typu FileCrop či FilesTube. Hledali hry, jako např. Diablo 3, LoL, WoW,.. Samozřejmě nebyl škodlivý kód ve všech souborech, přesto, jak AVG uvádí - jen 5 nejhranějších her současnosti (WoW, LoL, Runescape, World of Tanks a Minecraft) má celosvětově přes 300 milionů hráčů, proto je i třeba jedno procento z toho nezanedbatelné číslo.

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že jsem již nějaký ten neoficiální SW v životě stáhnul, s malwerem jsem se setkal v ojedinělých případech. Proto mi přijde zmíněná devadesátka trošku přemrštěná (jako by někdo říkal - nestahujte nic nelegálního, vždy si infikujete počítač). Asi je potřeba nestahovat vše, co názvem odpovídá tomu, co hledáme. Číst komentáře, mít svá oblíbená místa. Jaké jsou Vaše zkušenosti a rady (kromě toho stahovat pouze oficiální software)?


Zdroj: http://www.securityweek.com/90-percent-game-hacks-infected-m…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)