Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Bezpečnostní predikce pro rok 2013

Autor: Batou   
15.4.2013

Web securitypronews.com informoval o 5 nejvýznamnějších bezpečnostních predikcích pro rok 2013:

1) Bude nejvíce mobilního malware v historii, většinou zaměřeného na zařízení s OS Android. To se dá usuzovat z toho, že v roce 2012 se Android stal nejpoužívanějším OS pro mobily vůbec. Tento trend by měl pokračovat. Pro představu - Google odhaduje na 1 milion nových zařízení s Androidem aktivovaných každý den. S jeho open-source podstatou je však snažší najít a využít jeho nedostatky.

2) Bude přibývat agresivního mobilního adware (často obtěžující software reklamního charakteru) zasahujícího do uživatelova soukromí. I programátoři „free“ aplikací musí být z něčeho živi. Údajně prý až 90 % androidích aplikací jsou provázány s adware, který umožnujě vývojářům onoho programu cílit na uživatele vhodnou reklamu. Tyto aplikace tak vlastně platíme informacemi o sobě.

3) Online podvody budou v tomto roce častější, zejména tzv. ransomware (ransom = výkupné) budou v roce 2013 na vzestupu. Ty využívájí kombinaci útočného kódu a lidské paniky. Drží systém oběti jako rukojmí (např. zašifrují data na disku, zablokují systém) a požadují zaplacení výkupného.

4) Mobilní a online nakupování bude pokračovat v růstu, avšak společně s riskem. Stálý nárůst chytrých telefonů a online nakupování pomocí nich, používání e-peněženek pro platbu v offline systémech - to jsou jen příklady toho, kdy lze využít zranitelností v platebních systémech, wifi sítích atp. V roce 2013 se má bezpečnost na tomto poli stát důležitou, jako nikdy předtím.

5) Bude se objevovat více hrozeb APT ([link]). Experti se domnívají, že v tomto roce uslyšíme více o hrozbách podobných např. Stuxnetu ([link]).


Zdroj: http://www.securitypronews.com/top-5-security-predictions-fo…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)