Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (7)     Verze pro tisk

Vyšetřování potvrdilo nejpravděpodobnější verzi - útočila KLDR

Autor: Batou   
10.4.2013

Za útoky na Korejskou republiku (Jižní Koreu) může KLDR. Dnes to údajně potvrdilo jihokorejské vyšetřování, jak informuje server yahoo.news.com.

Útoky z 20. března tohoto roku (např. bleskovka na Živě - [link]), byly vedeny na vysílací společnosti a banky. Vyšetřování ukázalo spojitosti s březnovými útoky a útoky z minulosti. Vodítkem je např. opětovné použití stejných 30 útočných programů (z celkových 76 při útocích použitých).
Při březnových útocích bylo postiženo téměř 50 000 serverů a počítačů během několika dnů. V mnoha vysílacích společnostech se zaměstnanci nemohli přihlásit do systému, píše se dokonce o tom, že viděli na svých obrazovkách lebky.

Vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že k útoku bylo využito 6 počítačů ze Severní Koreje, které přistupovali pomocí tisíce různých IP adres k serverům v Jižní Koreji. Komunikace byla vedena ze 40 různých států po celém světě, přesto se podařilo vypátrat 13 IP adres vedoucích zpět do KLDR. Podle zástupce Jihokorejské internetové bezpečnostní agentury jménem Chun Kil-soo musely být plánovány zhruba 8 měsíců předem.

KLDR již v minulosti obviňovala Jižní Koreu a USA z útoků, které u nich odstavily na čas přístup k Internetu. Experti tvrdí, že je více než pravděpodobné, že Severní Korea cvičí ve svém státě velkou armádu kybernetických bojovníků. Proto by měli její nepřátelé zůstat na pozoru a očekávat možné útoky na klíčovou infrastrukturu a armádní systémy.


Zdroj: http://news.yahoo.com/skorea-says-nkorea-behind-computer-cra…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)