Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (3)     Verze pro tisk

Přibývá podvodů při online obchodech

Autor: Batou   
10.4.2013

V poslední době přibývá případů, kdy podvodníci ke svému přivýdělku používají internetové bazary a inzerci. Jedná se o klasický scénař, který jistě napadne každého lumpa - přijmou peníze, ale nepošlou slíbené zboží.

Jak už z úvodu vyplývá, podvodníci požadují platbu předem. Na tomto principu stále probíhá překvapivě velký díl obchodů na tomto typu obchodů. Ani dobírka však není sázka na jistotu - můžete často dostat kus dřeva nebo hromadu papírů. V tomto případě se doporučuje do 2 hodin vše nahlásit policii, která může platbu zablokovat, než se vykutálený podvodník dočká Vašich peněz.

Další fintou bývá to, že škoda nepřesahuje zpravidla 5 000 Kč, proto se nejedná o trestný čin a ani policie nemůže donutit banky, aby jim podaly údaje o majiteli účtu.

Co dále stěžuje dopadení pachatele je, že menší servery nespojují jednotlivé případy a nesčítají škody (což by umožnilo nasčítat více než 5 000 Kč). Vyjímkou je např. Seznam či Aukro. Kupříkladu Seznam, má k tomu i vlastní analytické oddělení. „Naše technologie aktivně vyhledává podvodné inzeráty. Sami předáváme podněty policii,“ řekla mluvčí seznamu Irena Zatloukalová v rozhovoru pro Právo.


Zdroj: http://www.novinky.cz/finance/298570-misto-zbozi-kameni-na-i…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)