Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Včera proběhla největší část #OpIsrael

Autor: Batou   
8.4.2013

Včera proběhla největší část útoků operace pod názvem #OpIsrael. Tento název byl pro útoky použit již v listopadu 2012. Útoky směřovaly na izraelské stránky, hlásí se k nim hnutí Anonymous, určitě především z řad Palestinců. Izraelsko palestinské konflikty tak, jak je známe, sahají až do 19. století. Koho baví dějiny, určitě si dobře počte zde [link] .

Na českém webu o útocích informovaly např. novinky ([link]) či Hlas Ruska ([link]), v době kdy se plány na tuto akci objevily, vyšel také článek na vlastnihlavou.cz ([link]), kde Anonymous také určují datum 7. dubna a vyzývají další členy z celého světa ke spolupráci.

Na novinkách se dá článek o události shrnout zhruba takto - útok na vládní web nevyšel, Anonymous nezpůsobili žádné narušení provozu. Útočili na více webů - ministerstva obrany, školství, některé banky ale většina to ustála. Postupně se dozvídáme, že napadeny byly i weby menších podnikatelů, kam hackeři umístili protiizraelská hesla. Celá akce byla podle zaměstnance Národního kybernetického úřadu jménem Jicchak Ben Jisrael z větší části neúspěšným pokusem.

To Hlas Ruska popisuje zdánlivě úplně jinou situaci (čerpajíce z Twitteru #OpIsrael) - Anonymous zaútočilo na více než 100 000 webů, 40 000 stránek Facebooku, 5 000 účtů Twitteru a 30 000 bankovních kont. Škoda byla odhadnuta na několik mld. USD.

Každopádně se už nikde moc nepíše o tom, proč se vlastně tyto útoky dějí. Podle mě proto, že se o nich mluví. Jediné, jak můžou lidé v izraelsko-palestinském konfliktu říci něco přímo, neprohnané (ať už záměrným, či neúmyslným) filtrem médií je pomocí Internetu. Pokud ovšem nepřitáhnou pozornost, nikdo je nevyslyší. Podle slov Anonymous je důvodem barbarské a brutální zacházení Izraelců s Palestinci na tzv. obsazených územích. Jedním z dalších důvodů je vyhrožování izraelské vlády odpojením internetu a další komunikace Palestincům.


Zdroj: http://www.latimes.com/news/world/worldnow/la-fg-wn-israel-h…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)