Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Píší si viry sami zaměstnanci antivirových společností?

Autor: Batou   
5.4.2013

Na novinkách vyšel naprosto parádní a originální článek, který jistě úplně náhodou téměř kopíruje zápisek z blogu firmy ESET ([link]), který vyšel zhruba před týdnem. Jediné, co autor novinek neopsal je přirovnání kyberprostoru s Matrixem, pravděpodobně ho neviděl. Myslím, že nás jistě takové praktiky ani nepřekvapí, proto se zaměřím na jeho obsah.

Zabývá se otázkou, zda si antivirové společnosti píšou viry sami. Jistě tato otázka napadla i Vás - předpokládám, že však již v útlém věku. Tato myšlenka vzniká totiž z nevědomosti. Autor tento názor vkusně přirovnává k tomu, že by policisté konali většinu zločinů, nebo že by doktoři šířili nákazy. Denně se totiž dle zralých úvah objevují desetitisíce až statisíce nových virů a to opravdu není v silách nemnoha bezpečnostních expertů.

Avšak vyjímka potvrzuje pravidlo. Autor, či spíše autoři, zmiňují případ botnetu Kelihos (známý též jako Hlux), vytvořeného ruským specialistou na počítačovou bezpečnost Andrejem Sabelnikovem. Ten byl objeven na konci roku 2010, v lednu 2012 byla objevena jeho nová verze. Infikováno bylo přes 100 000 počítačů.

Znáte někdo jiný podobný případ, kdy bývalý zaměstnanec bezpečnostní firmy sklouzl k „temné straně Síly“? Podělte se s námi v komentářích!


Zdroj: http://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/298087-vymysl…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)