Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Obří útoky na americké banky končí třetí fázi

Autor: Batou   
4.4.2013

Všichni mluví o DDoS útocích. Neprobíhají samozřejmě jen u nás, např. již několik týdnů probíhají útoky na mnohé americké banky.
A nejedná se o žádné okrajové drobečky - Bank of America a Citibank jsou jistě známé u nás, ale i např. TD Bank patří do skupiny, která vlastní aktiva v hodnotě 219 miliard dolarů.
Konkrétně tato banka měla výpadky online a mobilního bankovnictví téměř půl dne (již starší záležitost, počátek března). Útoky se dotkly i mnoha dalších bank.

K útokům se hlásí hacktivistická skupina Izz ad-Din al-Qassam Cyber Fighters, která napadá weby už od letošního ledna. Na začátku března vyzvali na pastebin banky, aby se připravili na nadcházející útoky ([link]) . Jedná se již o tzv. třetí fázi útoků (která narozdíl od dvou předchozích měla i nebankovní cíle), obě předchozí fáze trvaly přes 6 týdnů.

Počátkem veškerých útoků je údajně protimuslimské video (či spíše několik), která nechal YouTube nějaký čas bez povšimnutí online.

Včera vyšel článek na bankinginfosecurity.com ([link]), který se snaží shrnovat nově nabité poznatky, získané z proběhlých útoků. Z článku vyplývá, že banky jsou mnohem více připraveny, lépe útokům odolávají, ačkoliv ty byly stále mocnější. Mluví se zde dokonce o největších ochranách proti DDoS v historii. Některé názory říkají, že důvodem útoků je právě větší vynakládání prostředků na bezpečnost. K útokům byl využíván botnet Brobot. Byl tak velký, že určité dny bylo napadeno i 6 bank.


Zdroj: http://www.bankinfosecurity.com/ddos-what-to-expect-from-nex…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)