Trillian recenze

Zdroj: SOOM.cz [ISSN 1804-7270]
Autor: mottlpetr
Datum: 8.8.2007
Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

Recenzička na IM klienta Trilliana

Trillian je známý svými pokročilými funkcemi a proto je využíván náročnějšími uživateli.
Trillian je instant messaging program, umožňující používat najednou několik komunikačních protokolů například: AIM, ICQ, MSN Messenger, Yahoo!, IRC, Jabber.
Trillian existuje ve dvou variantách jak v placené verzi Trillian Pro za 25$ (dolarů), tak i ve verzi zdarma Trillian Basic (s omezením některých funkcí), v prosinci roku 2006 se měl objevit na světě Trillian Astra. Jenže se tomu tak nestalo a tento IM klient je stále ve vývoji a tak se alpha verze dostala jen k tomu kdo je určený jako tester a nebo k tomu, který si prošel různé warez fóra.
Při instalaci vás program provede nastavením účtů u jednotlivých komunikačních sítí. Pokud máte již některý program nainstalovaný (AIM, ICQ,...), můžete si snadno importovat všechny kontakty do Trillianu. Pokud ještě nemáte založen žádný účet, v programu jsou odkazy přímo na formuláře, které stačí vyplnit.
Trillian má také velké množství smajlíku, je jich přes 200.
Obsahuje všechny funkce, které můžete očekávat od klienta tohoto typu. Šifrování zpráv pro AIM a ICQ, vylepšená podpora firewall, příjemné uživatelské prostředí modifikovatelné prostřednictvím "skinů" a další.

Download: Trillian Basic v3.1
Screenshoty: Screenshoty