Telefonování zdarma

Zdroj: SOOM.cz [ISSN 1804-7270]
Autor: Skylar
Datum: 13.10.2004
Hodnocení/Hlasovalo: 2.21/143

Pozn.: V současné době již nefunkční způsob... Taky chcete telefonovat zdarma, a neminite ničit telefonní budky?

Tohle nepatří zrovna do rubriky Hacking, ale nevím, kam jinam to dát.
Před nedávnem vyšel na Net-Way stručný článek o legálním telefonování zdarma se službou MaxiTele.
Tato služba (mimochodem ji neposkytuje Český Telecom), nabízí případným zájemcům telefonování zdarma po dobu 120 sekund na pevnou linku (i meziměsto), a 30 sekund na mobil.
Velkou nevýhodou ovšem je, že z mobilu se na tuto službu NEDOVOLÁTE! Mám to odskoušeno. Mno, princip jsem vám objasnil, a můžeme začít s návodem... Najděte si nejbližší telefonní budku, zvedněte sluchátko :) a vytočte telefonní číslo 822 111 222 .

Za pár vteřin se ozve milý ženský hlas, který vás vyzve k vytočení telefonního čísla, na které se chcete dovolat, a zmáčknutí tlačítka se znakem #.
Nelekněte se, zazní asi 15 sekundová reklama , kvůli které je tato služba vůbec realizovatelná. Po skončení reklamy už zazní klasický oznamovací tón jako při normálním volání. A teď už můžete mluvit. Až se dostatečne vykecáte, zavěste sluchátko :). V případě že neukončíte hovor do vypršení limitu, oznámí vám teď uř velmi protivný ženský hlas strohé "konec". Doporučuji si čas odměřit, aby vás neodřízli v půlce věty.
A ještě jedno varování: po asi 20 voláních z jednoho telefonního čísla, neuslyšíte po reklamě oznamovací tón, ale hnusný mužský hlas vám jakoby s výsměchem řekne: "Doba platnosti vypršela..." a vám zbudou jen oči pro pláč. Osobně doporučuji takto provolat všechny budky v okolí, a až poté volat z pevných linek.

Oficiální stránku najdete na www.maxitele.cz .