Jaký zvolit internetový prohlížeč?

Zdroj: SOOM.cz [ISSN 1804-7270]
Autor:
Datum: 1.7.2004
Hodnocení/Hlasovalo: 2/1

Tedy spíše "jaký prohlížeč nezvolit" ...

Jaký zvolit internetový prohlížeč? Podle CERTu je to jedno, pokud to nebude Microsoft Internet Explorer (MSIE). Toto advisory reaguje na novou hrozbu pro uživatele MSIE - kódu "Download.Ject" (Antivirovými společnostmi též označován jako "Scob") - který je možné nahrát na server IIS 5.0 pomocí nově objevené chyby tohoto serveru - kód se tedy může vyskytovat i na stránkách, kterým plně věříte ale měli tu smůlu, že se staly terčem útoku. Z napadnuté stránky se na váš počítač nainstaluje zcela bez zásahu uživatele keylogger.

CERT ale hlavně upozorňuje na obrovské množství chyb v implementaci bezpečnostních zón, mezery v omezování DHTML, zjišťování MIME a zabezpečení ActiveX, které spolu s obrovským rozšířením prohlížeče (i Mozilla má své problémy) motivuje autory škodlivých kódů.

V diskuzi se pokud máte náladu vyjádřete jaký používáte prohlížeč a hlavně proč. Já sám používám Mozillu, nejen kvůli bezpečnosti ale i proto že je to robustní balík aplikací a navíc i vývojová platforma pro vývoj dalších s GUI v lehce programovatelném XULu (Nic proti Opeře). Porovnávat MSIE s Mozillou je prostě jako porovnávat Malování s Photoshopem. Rozdíl je v tom, že bezpečnostní problémy v MS Paintbrush (Malování) narozdíl od těch v MSIE nikoho moc netrápí.

Linky:
News.com o současné situaci
Článek o CERT advisory na The Register
News.com o "Download.Ject"
Microsoft o "Download.Ject"
Analýza
Vlna zneužíváni bugů v MSIE pokračuje - The Register

Chyba v IIS (MSKB)
Doporučení nového českého serveru Spyware.cz
Utilitka sloužící k vylepšení zabezpečení :-)
Stránky české lokalizace prohlížeče Mozilla