Na stránkách projektu SecurityHeaders.cz je popsáno detailně více jak 10 aktuálně využívaných bezpečnostních hlaviček, které lze mít na vlastním webu nastaveno. U každé hlavičky je také uvedena ukázka použití nebo upozornění na případné chyby a potíže při nasazování. Samostatné články, jako například “5 hlaviček co musíte mít na webu” nebo návod jak nastavit bezpečnostní hlavičky na populárním redakčním systému Word Press, výrazně rozšiřují informace o bezpečnostních hlavičkách a jejich použití.
“Security Headers se stávají důležitou součástí zabezpečení webových prezentací. Využívá je mnoho světových firem k posílení bezpečnosti svých projektů, včetně Google a Facebooku. Věřím, že informace v českém jazyce pomohou v rozšíření povědomí o bezpečnostních hlavičkách a tím i k většímu nasazování.” říká o novém projektu Petr Komárek, jednatel společnosti Web security s.r.o.
Některé bezpečnostní hlavičky se stále dynamicky vyvíjí, rozsah informací na stránkách není zdaleka konečný a bude průběžně doplňován o nové informace a návody. Obsah byl vytvářen s důrazem na to, aby si i méně zkušený uživatel mohl na svůj web vložit některé hlavičky a zvýšit tak zabezpečení svých stránek a také návštěvníků.
Nový projekt naleznete na internetové adrese securityheaders.cz
Společnost Web security se zabývá internetovou bezpečností, pomáhá ji zvyšovat a objevuje nové možnosti pro její posílení. Současně nabízí a zajišťuje získání SSL certifikátů pro zabezpečenou HTTPS komunikaci od světových certifikačních autorit Comodo, Geotrust, Thawte, RapidSSL a dalších na projektu www.sslmentor.cz.