Nová funkcionalita byla přidána do Kali Linuxu

Zdroj: SOOM.cz [ISSN 1804-7270]
Autor: Batou
Datum: 16.1.2014
Hodnocení/Hlasovalo: 1/1

Máte na disku data, která by neměl vidět nikdo jiný? Nemusím čekat na odpověď, každý má. Následník systému Backtrack, Kali Linux, přišel se zajímavou vychytávkou. Nabízí totiž „samozničení“ systému.

Kali Linux, operační systém založený na Debianu a určený pro bezpečnostní analytiky, hackery všech barev i pouze zvídavé studenty, má novou vlastnost. Není jistě pro každého, někteří ze zmíněných jí ale možná někdy budou muset využít.

Nová utilita je součástí tzv. cryptsetup, tedy aplikace zajišťující plné šifrování vaší diskové jednotky a najdete ji oficiálně v nové verzi Kali - 1.0.6 s verzí Kernelu 3.12. Na webu Kali Linuxu před tím probíhalo hlasování, na jehož jednoznačný průběh se můžete podívat na obrázku:

A o co tedy jde? Pokud šifrujete disk v Kali pomocí LVM a LUKS, můžete si nastavit heslo, které místo klasického povolení bootovat šifrovaný systém vymaže všechny klíče a nechá váš disk navždy zašifrovaný. Případným policistům tedy vyhovíte zadáním hesla, místo přístupu do systému ho však navždy ztratíte.